Euco Dziewiątka Legnica pokonana

0
394

MOTO-JELCZ OŁAWA zwyciężył z liderem II ligi

Nasza drużyna, po dramatycznej końcówce meczu, zwyciężyła zespół EUCO 9 Legnica 27:26.

Dzisiejsze spotkanie, rozgrywane, dzięki gościnności Wójta Jana Kownackiego, na hali w Gaci, rozpoczęło się wyrównaną wymianą ciosów. Zarówno nasi szczypiorniści, jak i Legniczanie, położyli nacisk na zdobywanie bramek, zaniedbując grę w obronie. Jednak obie drużyny w tej fazie gry nie grzeszyły skutecznością. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym dla obu zespołów remisem.

Druga połowa spotkania owocowała w solidniejszą grę w obronie naszych zawodników, ale i obie drużyny agresywniej traktowały rywala, co skutkowało duża liczbą kar dwuminutowych dla zawodników obu drużyn.

Na szczególne wyróżnienie wśród naszych zawodników zasługują: Padula, którego dojrzałość boiskowa pozwoliła na ostudzenie „gorących głów” w ważnych momentach spotkania; Rutkowski, który, szczególnie w drugiej połowie, w ważnych momentach przyjął na siebie ciężar gry drużyny i zdobywał ważne bramki, wyprowadzając drużynę na prowadzenie oraz Dąbrowski, który mimo wielu strat zdobył bramkę w kluczowym momencie spotkania. Ważnym filarem w drugiej połowie był rozgrywający Loik. Ważne piłki w bramce odbijał Duda.

Końcówka spotkania była bardzo dramatyczna dla naszych zawodników oraz licznie przybyłych kibiców. Na 4 minuty przed końcem prowadziliśmy 3 bramkami. Jednak, po czasie wziętym przez trenera EUCO 9 Legnica, nasi rywale nadrobili naszą dotychczasową przewagę, w ostatnich sekundach spotkania doprowadzając do remisu. Z perspektywy ostatnich minut meczu, dla MOTO JELCZA była to porażka, gdyż w chwilę roztrwoniliśmy dużą przewagę, goście zaś mogli być dumni, że uratowali punkt remisując na wyjeździe. Jednak w tym momencie, na 3 sekundy przed końcem spotkania, nasz kapitan, wznawiając grę po stracie bramki, oddał rzut bezpośrednio na bramkę przeciwnika. Zagrywka ta została nieregulaminowo zablokowana przez jednego z Legniczan i właśnie za to zagranie świdniccy sędziowie podyktowali rzut karny dla nas. Po upływie regulaminowego czasu gry Rutkowski zamienił rzut karny na bramkę, dając nam ważne zwycięstwo nad liderem II ligi.

Moto-Jelcz: Duda, Jaskólski: Rutkowski 5, Wojtaszek, Borowiec 1, Tarasenka 2, Padula 4, Rak, Chushkin 3, Loik 8, Gass 1, Ząbek, Zając, Mazurkiewicz 1, Dąbrowski 2, Pejcha

Trenerzy: Krzysztof Mistak, Aleksander Szymanowski

Dziewiątka: Darczuk,  Wojtusik, Maliński 1, Grochowski 4, Turalik 4, Radomski 5, Kuryło 1, Piotrowicz 1, Bałtrukiewicz, Gorczyca 5, Stańko, Myśluk, Rosiak, Szybka 5

Trenerzy: Majchrzyk Tomasz, Dobrołowicz Tomasz, Gorczyca Artur

ZOSTAW ODPOWIEDŹ