Pierwsze zwycięstwo w sezonie

1
701

Wywozimy cenne punkty z Nowej Soli. Z powodu kontuzji oraz ważnych uroczystości rodzinnych udaliśmy się na mecz w okrojonym składzie. Na wstępie należy pochwalić gospodarzy za doskonale zorganizowane zawody. Komplet publiczności oraz pożegnanie i pamiątkowe suweniry dla zawodników reprezentujących nowosolski klub w poprzednich latach wręczone tuż przed pierwszym gwizdkiem.

Początek meczu wyrównany ze wskazaniem na nasz zespół, od 10 minuty gra się wyrównała i do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy w 26 minucie prowadzili 13 – 10, końcówka pierwszej połowy należała do naszych zawodników, skuteczna gra w obronie oraz 4 bramki Denysa  Chushkina pozwoliły na minimalne prowadzenie 13-14 na półmetku zawodów.  Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla zawodników z Nowej Soli, którzy już w 37 minucie wyszli na prowadzenie 18-15, taki dystans utrzymywał się do momentu zmiany systemu obrony przez Krzysztofa Mistaka z 6:0 na 5:1. Doskonała postawa w bramce młodego Kornela Poźniaka oraz bramki w ataku Tarasenki, Chushkina oraz Paduli pozwoliły na objęcie w 51 minucie prowadzenia 24-21. Kiedy w kolejnej akcji Michał Dąbrowski zdobył 25 bramkę stało się jasne że młody Moto-Jelcz tego meczu już nie przegra.

Moto-Jelcz: Duda, Poźniak : Rutkowski 4, Tarasenka 4, Padula 2, Chushkin 14, Ząbek, Dąbrowski 1, Droszczak, Pejcha